Már a 6G van a fejlesztések középpontjában, és az ELTE kutatói is közreműködnek a tervezésében
Több kutatóintézet is részt vesz a 6G tervezésének egyik projektjében, köztük az ELTE Informatikai Kar kutatócsoportja is, Laki Sándor vezetésével.
Több kutatóintézet is részt vesz a 6G tervezésének egyik projektjében, köztük az ELTE Informatikai Kar kutatócsoportja is, Laki Sándor vezetésével.
Kínai mérnököknek sikerült először a valós idejű jelátvitel egy kísérleti 6G-hálózaton. Mindez nemcsak a hétköznapi használat, de az infrastruktúra kiszolgálása szempontjából is fontos eredmény.
Bár még az 5G-s tornyok sem terjedtek el igazán, kínai kutatók egy már ennél is újabb fejlesztés határait feszegetik. A kísérleti eszköz első eredménye mobilos közegben soha nem látott adatátviteli sebességről árulkodik.
Az LG sikeresen demonstrálta a vezeték nélküli 6G terahertzes (THz) tartományban történő adatátvitelt és -vételt 100 méternél nagyobb távolságra, kültéri környezetben. A vállalat ezt a technológiai mérföldkövet a Fraunhofer-Gesellschafttal, Európa legnagyobb alkalmazott kutatólaboratóriumával együttműködve érte el.
Több műholdat, köztük egy kísérleti 6G-s technológiával felszerelt szerkezetet is az űrbe küldött Kína. A tervek szerint az 6G az 5G-nél is százszor gyorsabb adattovábbításra lesz képes.
A Samsung úgy számol, leghamarabb 2030-ban lehet széles körben is elindítani a kereskedelmi 6G mobilhálózatokat.
Kínában már megkezdték a 6G-s technológia fejlesztésének előkészítő munkálatait. A most terjedő 5G-nél is gyorsabb hálózaton eszeveszett sebességgel pöröghetnek majd az adatok.
Szállingóznak a hírek a 6G-ről, azonban a témában talán leginkább otthon lévő Huawei vezére szerint egyelőre korai erről beszélni, ami persze nem jelenti azt, hogy vállalata ne lenne rajta a technológia fejlesztésén.